Pobudzające shoty przedtreningowe

13 lis by Fit

Pobudzające shoty przedtreningowe

Rozwój ciała i sportowy tryb życia stał się nieodzownym elementem życia wielu ludzi, jednak ze względu na codzienne obowiązki życiowe często brakuje chęci do wykonania treningu. Praca, szkoła czy też opieka nad dziećmi sprawiają, że ubywa nam sił i nie możemy się zmotywować do działania, jednak istnieje bardzo efektywny sposób na pobudzenie naszego organizmu do działania. Mianowicie shoty przedtreningowe, które mają za zadanie rozbudzić nasze uśpione w podświadomości siły i sprawić, że wykonywane ćwiczenia będą dla nas przyjemnością.

Skuteczność

Istnieje wiele opinii o „przedtreningówkach” jako suplemencie diety niewiele wnoszącym w wykonywane przez nas ćwiczenia, jednak nie są one w pełni uzasadnione. Shoty przedtreningowe nie opierają się na samej kofeinie, znajdziemy tam również wiele witamin i aminokwasów, które w połączeniu dają efekt pobudzający. Oczywiste jest natomiast to, że nie należy wyszukiwać najtańszych produktów, tylko tych godnych polecenia ze sprawdzonych sklepów oferujących odżywki dla sportowców. Nie są one też w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia, więc warto wypróbować na własnej skórze działanie tych pobudzaczy, a sami przekonamy się, czy są one dla nas korzystne.

Działanie shotów przedtreningowych

Na opakowaniu kupionej przez nas przedtreningówki znajdziemy informację o tym, po jakim czasie dostaniemy „zastrzyk” energii i jak długo będzie on działał. Jest to o tyle ważne, iż w momencie, kiedy mamy mało czasu na wykonanie ćwiczeń będzie nam zależało na jak najszybszym pobudzeniu, a długość działania powie nam o tym, ile godzin przed spaniem będziemy mogli zażyć suplement, tak by nie mieć kłopotów ze snem.

shoty przedtreningowe

Smak

Wybór smaków shotów przedtreningowych jest bardzo duży i każdy dobierze go indywidualnie według własnych preferencji. Należy jednak zwrócić uwagę na to, ile produkt ma kalorii i jaką ilość cukru posiada w swoim składzie, oczywiście jeżeli zależy nam na tym aspekcie.

Rodzaje

Istnieją trzy formy pobudzaczy:

  • w proszku – do rozpuszczenia w wodzie
  • tabletki
  • gotowy produkt w puszce lub opakowaniu plastikowym

Rodzaj, jaki wybierzemy, jest w pełni uwarunkowany własnymi potrzebami oraz gustem.

ByFit