Gainery, czyli sposób na przybranie masy mięśniowej

9 sty by Fit

Gainery, czyli sposób na przybranie masy mięśniowej

Problem z przybieraniem masy mięśniowej dotyczy głównie ektomorfików. Są to osoby z natury szczupłe, a zawdzięczają to szybkiemu metabolizmowi. Budowanie masy mięśniowej wymaga nadwyżki kalorycznej. Na początku wystarcza nadwyżka około 200 kcal. Jednak w przypadku ektomorfików może to być nawet 500 kcal. Oczywiście ilość dostarczanych kalorii będziemy systematycznie zwiększać. Żeby dostarczyć dużą ilość kalorii do organizmu, będziemy potrzebować gainera.

Czym jest gainer?

Gainer to odżywka z dużą zawartością węglowodanów i stosunkowo niską zawartością białka. Dzięki temu dostarcza nam dużej ilości kalorii w jednej porcji, co sprzyja przybieraniu masy mięśniowej. Gainery (https://swiatsupli.pl/blog/jaki-gainer-na-mase-dla-ektomorfika/) zawierają około 20-40% białka. Dzięki zawartości węglowodanów, białko jest lepiej przyswajane przez nasz organizm. Odżywkę przygotowujemy bezpośrednio przed spożyciem z wodą lub mlekiem.

Jaki gainer na masę wybrać?

W wyborze powinniśmy się kierować przede wszystkim zawartością białka i kalorycznością w jednej porcji. Jeśli zależy nam na szybkim przyroście masy, to gainera powinniśmy spożywać z mlekiem. Dzięki temu zwiększy się jego kaloryczność i zawartość białka. Wybierając gainer zwróćmy uwagę na to, żeby białko było pochodzenia zwierzęcego. Jest to najlepiej przyswajalne białko.

ByFit