Czy batony proteinowe pomagają schudnąć?

20 paź by Fit

Czy batony proteinowe pomagają schudnąć?

Batony proteinowe są smaczne, łatwo dostępne i mogą szybko dostarczyć składników odżywczych do regeneracji po treningu. Od czasu do czasu sięganie po batonik ma swoje zalety, ale zanim to zrobisz, warto dowiedzieć się więcej o tym, co mają do zaoferowania różne batony i jak wypadają na tle pełnowartościowych produktów bogatych w białko.

Korzyści batonów białkowych

Nie każdy, kto ćwiczy, jest zainteresowany utrzymaniem wagi, ale jeśli tak jest, baton białkowy po wysiłku nie zaszkodzi, a nawet może pomóc. Batony, które zawierają duże ilości białka, mogą pomóc ograniczyć całkowite spożycie kalorii, poczuć się sytym i skutecznie schudnąć. Białko jest bardziej sycące niż węglowodany lub tłuszcz, a czasami jedzenie batonika białkowego może również obniżyć poziom cukru we krwi, zwłaszcza jeśli baton jest również bogaty w błonnik. W ramach planu odchudzania baton białkowy może również stanowić rozsądny zamiennik posiłku i pozwolić ograniczyć ilość spożywanych kalorii.

Idealny baton

Batony białkowe są bardzo zróżnicowane pod względem ich składników i jakości, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie takiego, który jest najzdrowszy. Zaleca się, aby baton proteinowy zawierał co najmniej 15 gramów białka oraz kilka gramów węglowodanów złożonych i błonnika. Idealnie byłoby, gdyby zawierał także jak najmniej cukru i nie powinien zawierać tłuszczów trans.

Wysokiej jakości batony białkowe można znaleźć na przykład na stronie https://swiatsupli.pl/batoniki-proteinowe.

ByFit