Monohydrat kreatyny – dlaczego warto stosować?

30 wrz by Fit

Monohydrat kreatyny – dlaczego warto stosować?

Kreatyna to suplement diety znany od wielu lat. Występuje pod wieloma postaciami, które różnią się między innymi stopniem przyswajalności. Najlepiej przebadany jest monohydrat kreatyny. Jest to najczęściej wybierana forma ze względu na dobre działanie i niską cenę.

Co daje stosowanie monohydratu kreatyny?

Kreatyna jest stosowana zarówno przez profesjonalnych sportowców, jak i przez zwykłe osoby ćwiczące regularnie na siłowni. Jej główne działanie polega na zwiększeniu wytrzymałości mięśni. Kreatyna wpływa na szybszą resyntezę ATP, co pozwala nam na wykonywanie większej ilości powtórzeń. Dzięki temu w krótszym czasie osiągniemy wyznaczone cele treningowe. Oprócz tego kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie, a wraz z nią dostarczane są składniki potrzebne do wzrostu mięśni. Wpływa to na polepszenie procesu regeneracji.

Jak stosować kreatynę?

Kreatynę możemy przyjmować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to przyjmowanie 0,03-0,05 g na kilogram masy ciała na dobę. Możemy to robić przez około 40 dni, po czym powinniśmy zrobić przerwę na miesiąc. Kolejną opcją jest przyjmowanie 5-10 g kreatyny 3 razy dziennie. W ten sposób po około dwóch tygodniach stosowania nasycimy nasz organizm i będziemy musieli zrobić przerwę. Ostatni sposób polega na przyjmowaniu dziennie 20-30 g kreatyny przez około 2 tygodnie. Później obniżamy tę ilość do 2-8 g. Taki cykl może trwać do dwóch miesięcy. Jest to sposób wybierany przez osoby zaawansowane.

Kreatyna monohydrat dostępna na stronie: https://swiatsupli.pl/monohydrat-kreatyny

ByFit