Suplementy, które warto stosować?

12 sie by Fit

Suplementy, które warto stosować?

Wiele osób początkujących w treningu siłowym zastanawia się jakie suplementy warto stosować. Prawidłowa suplementacja jest przydatna również dla doświadczonych osób. Oczywiście suplementy nie zastąpią nam zbilansowanej diety, ale mają pozytywny wpływ na trening i regenerację.

Najważniejsze w diecie osób trenujących jest białko. Zbilansowana dieta powinna dostarczyć odpowiednią ilość tego makroskładników. Niedobory białka wpływają na gorszą regenerację po treningu i spadek siły. Dlatego ważne jest jego uzupełnienie. W sklepach znajdziemy białko dla sportowców w postaci proszku do rozrobienia z wodą lub mlekiem. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dostarczyć odpowiednią ilość białka organizmowi. Możemy także kupić odżywki białkowe z dodatkiem BCAA. Są to aminokwasy rozgałęzione, a konkretniej leucyna, walina i izoleucyna. BCAA zapobiega katabolizmowi włókien mięśniowych podczas długich treningów.

W swoim planie żywieniowym warto dodać kreatynę. Jest to organiczny związek chemiczny, który wpływa na wzrost siły i lepszą regenerację po treningu. Kreatyna daje nam efekt tak zwanej pompy mięśniowej. Dzięki temu nasze mięśnie wyglądają na większe. Kolejnym suplementem wartym uwagi jest cytrulina. Jej działanie polega na opóźnieniu zmęczenia, przez co możemy wykonywać dłuższe i cięższe treningi. Przełoży się to na szybszy przyrost masy mięśniowej i siły. W procesie budowania masy mięśniowej ważna jest także regeneracja. To właśnie wtedy odbudowywane są włókna mięśniowe, które stają się silniejsze. Dlatego właśnie musimy zadbać o odpowiedni sen. Na problemy ze snem możemy suplementować melatoninę, która pomoże nam zasnąć i lepiej się wyspać.

Białko dla sportowców dostępne na ŚwiatSupli.pl

ByFit