Spalacze tłuszczu – czym są i jak działają?

14 paź by Fit

Spalacze tłuszczu – czym są i jak działają?

Spalacze tłuszczu to suplementy diety bogate w składniki, które mają za zadanie poprawiać energetykę i wydajność organizmu podczas treningu, poprawiać przemianę materii i wzmagać proces pozbywania się z organizmu tkanki tłuszczowej. Zawierają szereg składników, które posiadają udowodnione działanie sprzyjające tym procesom. Kto i kiedy może ich używać, a kiedy ich zażywanie mija się z jakimkolwiek sensem?

Co to jest spalacz tłuszczu? Działanie fat burnerów

Spalacz tluszczu, od angielskiego fat burner, to suplement diety mający na celu przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie fat burnerów można przejawia się w:

  • zwiększeniu intensywności procesu termogenezy. Zwiększenie produkcji ciepła wiąże się z pobudzeniem wydzielania katecholamin, takich jak na przykład norepinefryna, a także zredukowaniem ich rozpadu i poprawieniem aktywności białek rozprzęgających. Działanie termogenne wykazują takie składniki jak kofeina, ekstrakty z herbaty, pieprzu czarnego i cayenne, gorzkiej pomarańczy oraz wiele innych;
  • zwiększenie aktywności, poprawa wydolności podczas treningów. Składniki takie jak kofeina pobudzają do działania i redukują uczucie zmęczenia, przyczyniając się do zwiększenia wydatku energii.
spalacz tłuszczu

Spalacz tłuszczu obok czy zamiast treningu i diety?

Ten, kto myśli, że zażywanie spalaczy tłuszczu zastępi solidny trening, jest niestety w błędzie. Stosowanie tych środków jest pomocne, nigdy nie powinno jednak być stosowane zamiast treningów i zrównoważonej, zdrowej diety. Najpierw należy zacząć się ruszać i zdrowiej odżywiać, dopiero później zacząć skupiać się na zwiększeniu redukcji tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu stanowią doskonały motywator do ćwiczeń w momencie, kiedy proces redukcji tłuszczu ulega zahamowaniu. Wybierając najlepszy spalacz tluszczu dla siebie warto skonsultować się z dietetykiem lub trenerem.

ByFit