Czy przyjmowanie białka na noc jest konieczne?

9 paź by Fit

Czy przyjmowanie białka na noc jest konieczne?

Osoby regularnie uprawiające sport doskonale zdają sobie sprawę, jak istotne jest przyjmowanie właściwej ilości białka. Część osób zastanawia się jednak czy powinno się spożywać białko na noc. Dlaczego ludzie przyjmują białko właśnie o tej porze?

Obawa przed katabolizmem

Część osób jest zdania, że przyjmowanie przed snem porcji białka, którym może być np. kazeina, wpłynie na zahamowanie katabolizmu. Osoba uprawiająca sport może w ten sposób ustrzec się przed utratą wypracowanej wcześniej masy mięśniowej.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że przy właściwej ilości snu nie dojdzie do wystąpienia zjawiska polegającego na rozpadzie tkanki mięśniowej. Koniecznie trzeba podkreślić, że w organizmie podczas snu będą zachodziły różne procesy regeneracyjne, które bardzo pozytywnie oddziałują na tkankę mięśniową.

Nie warto zatem obawiać się, iż podczas snu dojdzie do katabolizmu. Warto zaznaczyć, że w sytuacji, gdy dana osoba ma mało snu i nie jest w stanie odpowiednio się zregenerować, powinna poważnie zastanowić się nad przyjmowaniem białka tuż przed snem. Osoby planujące spożycie białka na noc muszą zorientować się, czy przez cały dzień dostarczyły organizmowi właściwej ilości białka.

Najbardziej istotne jest odpowiednie pokrycie zapotrzebowania na białko. Część osób nie ma zatem konieczności przyjmowania kazeiny przed snem, gdyż wcześniej dostarczyło organizmowi odpowiedniej ilości białka. Rekomendowane jest rozłożenie dziennej podaży białka tak, by w jednym posiłku znajdowało się przynajmniej od 20 do 25 gramów pełnowartościowych protein. W tym celu pomogą Tobie takie suplementy jak https://swiatsupli.pl/pl/64-kazeina-bialko-na-noc.

ByFit