Jakie są korzyści ze spożywania oleju mct?

6 paź by Fit

Jakie są korzyści ze spożywania oleju mct?

Olej MCT należy obecnie do najbardziej popularnych odżywek, które są przyjmowane nie tylko i wyłącznie przez zawodowych sportowców, ale również osoby aktywne. Produkt jest bowiem bardzo dobrym źródłem energii, posiada również liczne właściwości zdrowotne.

Właściwości oraz działanie oleju MCT

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że przeważnie tłuszcze będą metabolizowane dopiero wtedy, gdy zostaną rozbite przez żółć na drobniejsze cząsteczki. Oczywiście zanim zostaną wchłaniane muszą ulec rozpadowi na krótsze łańcuchy. Z kolei omawiany olej mct jest przyswajana w identyczny sposób co węglowodany proste.

W ten sposób produkt dodaje energii zaraz po spożyciu, organizm może zatem od razu ją wykorzystać. Doskonałym przykładem jest dodanie oleju mct do kawy. Właściwości produktu oddziałują również na zmniejszenie poziomu glukozy we krwi, a także wpływają na poprawę funkcjonowanie tarczycy. Nie wszyscy również zdają sobie sprawę, że olej mct zarówno poprawia metabolizm, jak i hamuje apetyt (zobacz więcej cech tego produktu).

Jak powinno się dawkować olej mct?

Bardzo istotne znaczenie ma właściwe dawkowanie oleju mct. Warto o tym pamiętać, ponieważ jego nadmiar może wpłynąć na zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi. Rekomendowana dzienna dawka omawianego produktu nie powinna być większa niż 50 mililitrów na dobę. Olej mct zachowa swoje wszystkie właściwości jeżeli będzie spożywany na zimno. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu, powinny dokonać tego tylko i wyłącznie u sprawdzonego sprzedawcy, który może poszczycić się pozytywnymi opiniami.

ByFit